I b na lotnisku

W sobotę 02.02.2019 uczniowie klasy I b wybrali się na wycieczkę do portu lotniczego Rzeszów- Jasionka. Obejrzeli terminal, gdzie podróżni nadają swoje bagaże i dowiedzieli się, jak sprawdzana jest ich zawartość. Byli na hali odlotów oraz przeszli przez bramki kontrolne, przez które przechodzi się idąc na pokład samolotu. Przeszli także kontrolę straży granicznej, a następnie weszli na teren straży pożarnej na lotnisku. Z bliska obejrzeli  jeden z pięciu ogromnych samochodów strażackich, których można użyć do podnoszenia lub ewentualnego gaszenia  płonącego samolotu, przymierzyli też odzież ochronną. Spacerując po tarasie widowiskowym obejrzeli samoloty stojące na lotnisku, słyszeli też huk silników i widzieli startujący samolot. Szkoda, że wycieczka nie przewidywała lotu✈pewnie byłoby paru chętnych.

Marzena Zdeb