Czarodziejski dotyk świąt

Czas niezwykłych, magicznych świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych jest to radosna i przyjemna pora do przygotowania dekoracji świątecznych oraz symbolicznych upominków własnoręcznie wykonanych.

Z tej to okazji w sobotę 15 grudnia 2018 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie zostały przeprowadzone warsztaty literacko-plastyczne pn. „Czarodziejski dotyk świąt”, w których uczestniczyli uczniowie klas I A i C. W świąteczny nastrój wprowadził nas szczególny gość – Pani Agnieszka Przywara, autorka opowiadań o aniołach „Anielskie sprawki”. Uczestnicy warsztatów wysłuchali pięknie przeczytanych anielskich opowieści, uczestniczyli również w przygotowanych na tę okazję zagadkach. Każdy z uczestników otrzymał przygotowaną przez pisarkę sentencję: „Każdy może być aniołem i nie musi mieszkać w Niebie, bo wystarczy, kiedy dojrzy tych, co obok są w potrzebie”.

W drugiej części warsztatów wykonywaliśmy różnorodne ozdoby świąteczne. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie, z dużą cierpliwością i starannością wycinali, oklejali i ozdabiali papierowe mikołaje, bańki, choinki oraz szyszkowego reniferka Rudolfa. Całości pracy towarzyszyły kolędy, które umilały czas twórczej zabawy.

Miłą niespodzianką były odwiedziny Mikołaja z wielkim pudełkiem słodyczy.

Wszystkie pięknie wykonane ozdoby zostaną przekazane podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego. Będzie to dar serca na święta – „Dzieci-Dzieciom”.

Uczniowie kl.I A i I C