„Skrzydlatorium”

„Skrzydlatorium” – Jesienny Piknik Naukowy

Wolontariusze z naszej szkoły zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Skrzydlatorium – Jesiennego Pikniku Naukowego, który odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Ponad 700 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaków z całego Podkarpacia wzięło udział w tej imprezie, która jest  kontynuacją Rzeszowskiego Zlotu Owadów organizowanego przez  Stowarzyszenie Ekoskop.

Tematem przewodnim Skrzydlatorium było latanie, dlatego młodzi odkrywcy mogli usłyszeć o owadach, ptakach i latających roślinach. Do tego latające żaby, ssaki i węże. Na poszczególnych stanowiskach mieściły się laboratoria, gdzie można było przeprowadzić doświadczenia. Piknik ten, to  to przedsmak tego, co będzie w Podkarpackim Centrum Nauki, które ma powstać wkrótce w Jasionce pod Rzeszowem.