Pomagamy Bartusiowi

7- 8 grudnia w Auchan w Krasnem  odbyła  się  ogólnopolska  akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS.

W tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan, które dedykowane są dziesięcioletniemu Bartusiowi włączyli się  WOLONTARIUSZE z naszej szkoły (uczniowie klas 8 SP i 3 Gimnazjum wraz z nauczycielami), którzy przez dwa dni rozdawali ulotki, balony i zbierali pieniądze do puszek na przebadanie dawców. Zachęcali do zapisywania się do Rejestru Potencjalnych Dawców SzpikuWykonywali również ozdoby świąteczne dla Bartusia. Swoimi działaniami wspierali apele rodziny chłopca, które w ostatnich dniach można było zaobserwować w mediach.  Aby Bartuś mógł żyć konieczne jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego, który jest  szukany.