Segregujemy odpady !

 23 listopada w naszej szkole odbyła się gminna impreza podsumowująca akcję GMINA KRASNE SEGREGUJE ODPADY. W ramach tej akcji w każdej szkole naszej gminy odbyły się wcześniej praktyczne warsztaty edukacji ekologicznej EKOSKOP-u finansowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Rzeszowa.

Podczas podsumowania gościliśmy Pana sekretarza – Roberta Żołynię, ekologów z rzeszowskiego Stowarzyszenia Ekoskop – Katarzynę i Mirosława Ruszałów, trzyosobowe reprezentacje szkół z Zespołu Szkół w Malawie, Palikówce i Strażowie wraz z opiekunami. W trakcie spotkania odbyła się prelekcja na temat segregacji odpadów, konkursy, turnieje, pokaz mody ekologicznej oraz można było obejrzeć wystawę prac wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krasnem w ramach konkursu „Drugie życie śmieci”. Dla dzielnie walczących drużyn  nie zabrakło dyplomów i nagród.