11 LISTOPADA

Uroczysta akademia z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

8 listopada, w piękny, słoneczny poranek, świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość ta była ukoronowaniem cyklu imprez upamiętniających ten niezwykle ważny dla wszystkich Polaków moment dziejowy.

Akademię zaszczycił swoją obecnością wójt Gminy Krasne pan Wilhelm Woźniak.

Na program artystyczny złożyły się recytacje wierszy w wykonaniu laureatów szkolnego etapu Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Serce mam biało-czerwone” oraz pieśni i piosenki patriotyczne przygotowane przez chór oraz szkolny zespół wokalny. Uczestnicy akademii otrzymali również okolicznościowy biuletyn, który rozdawany był przez uczniów przebranych w stroje gazeciarzy nawiązujące do mody z początku XX wieku.

Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości było wykonanie coveru hiphopowego utworu „Niepodległość gość”.

Akademię przygotowały panie: Krystyna Ponulak i Iwona Rządecka-Mikołajczyk przy udziale pana Mariusza Koziołkiewicza i pani Ewy Moniak-Różańskiej.

Iwona Rządecka-Mikołajczyk

/ZDJĘCIA/