„Nietypowe widowisko”

Dnia 29 października 2018 roku pojechaliśmy z całą klasą na interaktywne widowisko multimedialne
pt. „Mity greckie, czyli olimpiada szkolna”, które odbyło się w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Udaliśmy się tam autokarem wraz z nauczycielami. Mity greckie są w programie nauczania w klasie piątej, więc poza nami pojechali też uczniowie z pozostałych klas piątych naszej szkoły. Organizatorem tego widowiska był „Teatr Show”.

Gdy dotarliśmy na miejsce, okazało się, że na widowisko przyjechali też uczniowie z innych szkół, więc aula była wypełniona prawie po brzegi. Przedstawienie polegało na rywalizacji pomiędzy drużynami herosów (chłopców)
i bogiń (dziewczyn). Nauczyciele rozdawali uczniom „plakietki” z numerami, dzięki którym mogli uczestniczyć w tych zawodach. Puszczano krótkie filmy na temat mitów greckich i zadawano pytania, na które musiały odpowiedzieć osoby z wybranymi wcześniej numerami. Rywalizacje były przeróżne: od wskazania imion greckich po quiz
o warzywach czy np. pokaz mody greckiej, śpiew, grecki taniec „Zorba”.

Aktorzy ubrani byli w normalne, współczesne stroje, ale mieli dodatki takie jak np. wieniec laurowy. W czasie widowiska nie zabrakło efektów specjalnych, takich jak światło czy dźwięk. Całość była filmowana i powiedziano, że po dokonaniu montażu nagranie zostanie przesłane do nauczycieli.

Uważam, że taka forma poznania mitów greckich była bardzo udana. Było to coś nowego i bardzo interesującego. Chciałbym, aby w przyszłości było więcej tego typu wyjazdów.

Antoni Humenny klasa 5B