Dzieło miłosierdzia

W dniach od 15 do 19 października odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krasnem zbiórka pieniędzy dla Marka Pękali na schodołaz w ramach akcji “Dzieło miłosierdzia Caritas na 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Pan Marek (mieszkaniec Rzeszowa) od 12 lat zmaga się z wieloma poważnymi chorobami i jest już po kilkunastu operacjach. Wskutek zaawansowanej miażdżycy – konieczna była amputacja nogi. Aktualnie przebywa w szpitalu, ale gdy go opuści – konieczne będzie zakupienie tzw. schodołazu, czyli urządzenia pomagającego osobie niepełnosprawnej pokonywać schody.

Żona Pana Marka – Pani Anna – od wielu lat była opiekunem Szkolnego Koła Caritas w jednej z rzeszowskich szkół.
Uczniowie należący do SKC chętnie zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy i przez cały tydzień chodząc po szkole zebrali 252,51 zł. Te pieniądze zostały przekazane i wpłacone na konto  Caritas Diecezji Rzeszowskiej dla Pana Marka. Wszystkim którzy zaangażowali się w to dzieło serdecznie dziękujemy. Gdyby ktoś zechciał jeszcze wpłacić kilka złotych podaję nr konta:

Caritas Diecezji Rzeszowskiej: PKO BP I/O w Rzeszowie,
nr konta: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 – z dopiskiem “schodołaz”

Ks. Mariusz Romanowski – Opiekun SKC Krasne.