„Po polsku o historii”

Już za nami szkolny etap VI edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”!

Wspólne wczytywanie się w teksty poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym stało się okazją do refleksji nad językiem polskim. Emocje, które towarzyszyły wszystkim zaangażowanym w Dyktando Niepodległościowe były swego rodzaju żywą lekcją patriotyzmu.

7 listopada 2018 r. w Strzyżowie odbędzie się finał wojewódzki. Weźmie w nim udział 60 najlepszych uczniów z danej kategorii wiekowej z całego województwa zakwalifikowanych przez Podkarpacką Komisję Konkursową na podstawie weryfikacji prac uczestników etapów szkolnych, którzy uzyskali nie mniej niż 75% punktów.

Oto uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali powyżej 75% pkt. W grupie wiekowej kl. IV-VI: Szymon Ślepecki (5a), Antoni Humenny (5b), Mateusz Łuczyk (5c), Julia Kocój (6a), Kacper Ptaszek (6b), Victor Kokoszka (6b). Wśród uczniów kl. VII-VIII i III gimnazjum pułap 75% punktów przekroczyli: Tomasz Malicki (8a), Weronika Szczepańska (8a), Zuzanna Wystub (8a), Julia Olszańska (8b), Oliwia Piątek (8b).

Wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w dyktandzie.

Z niecierpliwością czekamy na weryfikację prac uczniów i  opublikowanie listy uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego – decyzję Podkarpackiej Komisji Konkursowej   poznamy 2 listopada 2018 roku.

Elżbieta Zakorczmenna