100 ROCZNICA

Wspólne świętowanie  100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

7 października 2018 r. zapisze się w naszej pamięci jako szczególna data. W ten słoneczny, niedzielny dzień mieliśmy zaszczyt wspólnie świętować 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Krasnem. Następnie przy budynku Gminnego Przedszkola w Krasnem odsłonięto pamiątkową tablicę. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości.

Uczniowie ZSP w Krasnem przygotowali piękną oprawę artystyczną, a Szkolne Koło Wolontariatu zadbało o słodki poczęstunek oraz rozprowadzenie chorągiewek i kalendarzy.

Na zakończenie nastąpiło wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych  i legionowych przy wtórze Gminnej Orkiestry Dętej.

Joanna Rudka

fot. KB