Dyktando Niepodległościowe

Już we wtorek, 9 października 2018 roku, o godz. 13.00 rozpocznie się w naszej szkole VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historiidla uczniów klas IV-VI,  VII – VIII i kl. III gimnazjum. Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Teksty dyktand napiszą jednocześnie uczniowie szkół z sześciu województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Będzie to doskonała okazja do uczenia się historii i refleksji
nad językiem ojczystym.  W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Tegoroczny udział w konkursie to także próba ustanowienia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie (w naszej szkole chęć udziału zgłosiło 54 uczniów!). Projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

 

Życzymy wszystkim uczestnikom połamania piór!!!