Turniej piłki nożnej

Uczniowie nowo utworzonej klasy sportowej  IV A uczestniczyli w dniu dzisiejszym w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie.  W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 29, Szkoła Podstawowa nr 12, Zespół Szkolno Przedszkolny w Krasnem oraz dwa zespoły gospodarzy SMS Resovia Rzeszów (którzy grali poza konkursem i ich wyniki nie były liczone do klasyfikacji). Podopieczni pana Macieja Śląskiego okazali się najlepsi w stawce czterech drużyn i zasłużenie odebrali puchar za zwycięstwo w turnieju. Nasi młodzi zawodnicy rozpoczęli od gładkiego 3:0 z drużyna SP16, następnie pokonali zespół SP 12 3:2 i już na kolejkę przed zakończeniem gier zapewnili sobie końcowy sukces, gdyż wygrali bezpośredni pojedynek z drużyną ze szkoły nr 12. W ostatnim swoim występie gracze z Krasnego nie potrafili się odpowiednio zmotywować i musieli uznać wyższość kolegów z SP 29 w stosunku 3:4.

Wszyscy obserwatorzy turnieju jednogłośnie stwierdzili, że młodzi zawodnicy z Krasnego grali najładniejszą piłkę dla oka, zdobywając przy tym dużo efektownych bramek. Ten fakt bardzo nas cieszy ponieważ tylko 2 z naszych reprezentantów była z rocznika 2008 dla którego organizowany był turniej, a reszta była o rok młodsza. Oprócz pucharu za I miejsce w turnieju do Krasnego pojechało również wyróżnienie indywidualne dla Michała Kordybachy, który został ‘Królem Strzelców Turnieju” zdobywając 7 bramek.