SREBRO I BRĄZ !

W dniu 20 września 2018 roku siódemka reprezentantów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krasnem reprezentowało swoją szkołę podczas Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce. Jako pierwsi do walki stanęli Michał Filus i Adrian Chyłek, którzy rywalizowali w pchnięciu kulą chłopców. Michał spisał się na medal i wynikiem 9,80 m. zajął III miejsce. Adrianowi zabrakło ledwie 20 cm żeby awansować do finału. Tak więc po pierwszej konkurencji zrealizowaliśmy plan minimum na te zawody, czyli przywiezienie choćby jednego krążka. Następnie w eliminacjach 100m startowali Mateusz Jurek oraz Patryk Miśkowiec, ale niestety nie udało im się awansować do finału w tej bardzo mocno obsadzonej konkurencji. Kolejną naszą reprezentantką w konkurencji siłowej była Justyna Kozak, która poszła w ślady swojego kolegi i również stanęła na trzecim stopniu podium, posyłając kulę na odległość 8,44 m. W biegu na 1000m wystąpił Sebastian Kot, ale rywalizacja z rywalami o dwa lata starszymi była bardzo ciężka jak przyznał nasz reprezentant. Najdłużej na swój występ czekała Martyna Sitarz w konkurencji rzutu dyskiem dziewcząt. Decyzja o starcie w tej właśnie konkurencji została podjęta rano tuż przed zawodami. Pierwotnie Martyna miała startować w konkurencji pchnięcia kulą dziewcząt, ale po namowach opiekuna pana Macieja Śląskiego dała się przekonać na start w konkursie rzutu dyskiem. Decyzja ta okazała się jak najbardziej słuszna, gdyż nasza reprezentantka zajęła II miejsce przegrywając złoto o zaledwie 62cm. Wynik jaki osiągnęła Martyna Sitarz 19,32 jak na debiut w tej konkurencji jest bardzo dobrym osiągnięciem.
Podsumowując wracamy z trzema medalami 2 brązowe i jeden srebrny, co jak na początek sezonu sportowego jest niezłym osiągnięciem.