Dzień Europejski

Dzień Europejski na Pikniku Rodzinnym.

9 maja przypada Dzień Europy.  W tym roku to święto uczciliśmy w czasie Pikniku Rodzinnego pod hasłem: “Zjednoczona w różnorodności Unia Europejska – co o niej wiemy?”. Uczniowie klas VI i VII mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę o krajach Unii Europejskiej w konkursie “Jeden z dziesięciu”. W turnieju wzięli udział: Maciej Baran, Seweryn Czarnota, Bartosz Malicki, Miłosz Mazurkiewicz, Jakub Milaniak, Bartosz Ślepecki, Julia Wierzbińska, Bartosz Wilkoń. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą na temat krajów członkowskich Unii,  jej historii, założycielach, a także instytucjach UE. Do ścisłego finału przeszło trzech zawodników: M.Baran, S.Czarnota, B.Malicki. Po zaciekłej rywalizacji zwycięzcą okazał się uczeń klasy VII b Maciej Baran. Na pamiątkę uczniowie otrzymali różne upominki. Impreza dostarczyła młodzieży wielu emocji i wrażeń oraz poszerzyła wiedzę z zakresu Unii Europejskiej.

Wojciech Haładyj, Agnieszka Lochman.