Spotkanie Kół Caritas

Wiosenne spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie.

W piątek 8 czerwca br. w auli Instytutu Teologiczno – Pastoralnego  w Rzeszowie odbyło się wiosenne spotkanie Szkolnych Kół Caritas. Wzięli w nim udział asystenci oraz wolontariusze SKC z północnej części naszej diecezji. Wraz z czterema uczniami naszej szkoły udaliśmy się na spotkanie.

Zjazd miał na celu posumowanie całorocznej pracy SKC. Prowadzący spotkanie ks. Piotr Potyrała – dyrektor SKC na początku przypomniał najważniejsze przesłanie nowej encykliki papieskiej „Gaudete et exsultate”
o ważnej roli jaką jest pełnienie uczynków miłosierdzia i dążenie na co dzień do świętości. Następnie przypomniał wielką postać miłosiernej pielęgniarki – błogosławioną Hannę Chrzanowską.

W spotkaniu – w ramach akcji „Bus – mobilna ambasada Niepodległej”, udział wzięli zaproszeni goście Caritas Polska z Warszawy, którzy opowiedzieli o swojej kilkuletniej pracy w Caritas Polska.

Myślę, że najważniejszym punktem programu było wystąpienie Syryjczyka Farid Abudjrab (czyt. Farid Abu Dżab), który w języku polskim opowiedział o tragicznej sytuacji w Syrii oraz podziękował za wszelaką pomoc jaką otrzymują mieszkańcy Syrii od Caritas Polska. Warto dodać, że w holu Instytutu znajdowała się wystawa ukazująca tragizm wojny w Syrii. Spotkanie zakończyło się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz poczęstunkiem.

Może i Ty włączyłbyś się do akcji, by pomóc Twoim rówieśników
w Syrii przetrwać dramat wojny?

Relacja z tego spotkania SKC znajduje się także w Aktualnościach TVP Rzeszów, które można znaleźć w Internecie na stronie TVP Rzeszów: https://rzeszow.tvp.pl/37579993/8062018-godzina-2100

Ks. Mariusz Romanowski