PIOSENKA OBCOJĘZYCZNA – FINAŁ

Dnia 21 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krasnem odbył się VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z sześciu szkół powiatu rzeszowskiego.

Uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 3-5 szkół podstawowych oraz klasy 6 i gimnazjum.
Jury w składzie:
Pani
Liliana Sendera- instruktor wokalny z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem,
Pani Ewa Sarkowicz- lektor języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Promar
Pani
Magdalena Kluz- Międlar- wicedyrektor i nauczyciel języków obcych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krasnem
oceniało: muzykalność, walory głosowe, dykcję,
poprawność językową, dobór repertuaru, ruch sceniczny oraz ogólny wyraz artystyczny.
Po
zaprezentowaniu wszystkich utworów, na scenie wystąpiła uczennica klasy szóstej- Julia Stącel oraz szkolny, dziewczęcy zespół “Mażoretki” w przepięknych układach tanecznych, które umiliły czas oczekiwania na wyniki konkursu.
Laureaci konkursu
Kategoria klas 3-5 SP- soliści

I miejsce – Wanesa Surman – ZS 1 w Stobiernej
II miejsce – Helena ​Tetela- ​ZSP ​w ​Krasnem
III miejsce – Nikodem ​Zagórski ​- ​ZSP ​w ​Krasnem
Kategoria klas 6- Gimnazjum

I miejsce – Manuela Pilch – SP w Malawie
II miejsce ex aequo – Izabela ​Porada ​i ​Ewa ​Machała – ​ZSP ​w ​Krasnem
III miejsce – Julia Bal – ZS 1 w Stobiernej

Kategoria duety i zespoły

I miejsce- Zespół wokalny w składzie- Emilia Pisz, Dominika Zawiła, Zuzanna
Skaba,Patrycja Chruściel, Aleksandra Złamaniec, Weronika Bober, Karolina Szura, Zuzanna
Ślusarska, Anna Pietryka, Anastazja Bereshna, Julita Drabicka, Emilia Kowal, Magdalena
Pluta, Natalia Szura, Gabriela Sobkowicz, Magdalena Tereszkiewicz, Daria Pałka, Patrycja
Fuglewicz- SP w Borku Starym
II miejsce- duet – Alicja Brzózka i Dawid Filip – SP w Malawie
III miejsce- duet – Oliwia ​Wojton ​i ​Eliza ​Błażejowska – ​ZSP ​w ​Krasnem

Wyróżnienia otrzymali:

Martyna Ostrowska- ZS w Rudnej Wielkiej
Aniela Węgrzynowicz – ZS w Rudnej Wielkiej
Zespół wokalny w składzie- Jagoda Szuberla, Tymoteusz Międlar, Weronika Rzepka, Amelia
Krupa, Emilia Loryś- ZSP w Krasnem.

Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, opiekunów i rodziców za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy nauczycielom- Pani Joannie Maternie z ZS 1 w Stobiernej, Paniom Beacie Chwistek i Justynie Stachurze z ZS w Malawie, Pani Marii Piotrowskiej z SP w Borku Starym, Pani Joannie Wiśniewskiej z ZS w Rudnej Wielkiej oraz Panu Januszowi Ostrowskiemu z SP w Mrowli.

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem oraz Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Józefowi Jodłowskiemu – Staroście Powiatu Rzeszowskiego za objęcie konkursu Honorowym Patronatem oraz Wójtowi Gminy Krasne – Wilhelmowi Woźniakowi.

Dziękujemy również sponsorom:

● Szkoła Języków Obcych PROMAR
● Wydawnictwo Edukacyjne PEARSON
● Instytut Cervantesa
● Biuro Podróży ITAKA
● Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!
Dyrekcja ZSP w Krasnem
Małgorzata Sosnowska
Aleksandra Kołtoń
Mariusz Koziołkiewicz