ZAJĘCIA W CZYTELNI

Zajęcia w Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie
12 kwietnia klasy 7a,c oraz chętni z klasy 7b uczestniczyli w dwóch lekcjach w Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznali się z tradycjami, obrzędami i zwyczajami Świąt Wielkiej Nocy w naszym regionie. Następnie siódmoklasiści odkrywali tajniki pracy czytelni i magazynu czytelni. Podczas zwiedzania obejrzeli informatorium, katalogi zbiorów, salę czytelni. Dużą atrakcją były pomieszczenia magazynu, które na co dzień nie są ogólnie dostępne. Uczniowie poznali funkcje zwiedzanych miejsc, system przechowywania i oznaczania woluminów oraz sposób poszukiwania i wypożyczania zbiorów.