Wykrywanie DNA

11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas 7 realizujący innowację  biologiczno-chemiczną uczestniczyli w warsztatach “Wykrywanie DNA”  zorganizowanych w  Podkarpackim Centrum Edukacji Ekologicznej  z siedzibą w Rzeszowie. Zajęcia prowadził  dr Maciej Kunysz ze Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie. Uczniowie izolowali DNA z owocu kiwi. Udało się  im zaobserwować pływające w alkoholu białe fragmenty, niteczki – DNA owocu. Poprzez doświadczenie, prace zespołowe uczniowie starali się zrozumieć ten trudny,
a zarazem bardzo ciekawy dział, jakim jest genetyka. Dowiedzieli się również o historii badań kwasu deoksyrybonukleinowego. Natomiast pracujący w EKOSKOPIE wolontariusze z Armenii, Turcji i Hiszpanii uświadamiali  młodzieży, że  wolontariat umożliwia realizowanie własnych pasji, poznawanie wielu krajów oraz doskonalenie języka angielskiego.
Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy i interesujący sposób, uczniowie byli aktywni i zaangażowani w pracę, poznając tajniki organizmów.
Na koniec zajęć uczniowie zapoznali się również z wężem i pająkiem- mieszkańcami Centrum Edukacji.