Wielkanocne zwyczaje

24 marca 2018 r. uczniowie klas III c, d kolejny raz odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Tym razem uczestniczyli w warsztatach plastycznych „Każdy poznaje wielkanocne zwyczaje”.

Zadaniem każdego uczestnika zajęć było wykonanie czterech różnych artystycznych modeli z wykorzystaniem sznurka, styropianu, kolorowej tektury, papierowych rolek oraz elementów dekoracyjnych. Z przygotowanych szablonów uczestnicy kopiowali, wycinali, kleili i ozdabiali radosne dekoracje symbolizujące Wielkanoc. Wszystkie inspiracje, i te łatwiejsze i trudniejsze, robione były własnoręcznie, z sercem, dużym zaangażowaniem i zapałem. Powstały kolorowe kurczaki, kurki oraz wesołe i sympatyczne zajączki. Na dzieci czekały też liczne atrakcje: wielkanocny quiz oraz spotkanie z zajączkiem, który czytał wiersze i zachęcał do wspólnej zabawy.

Ozdoby wykonane podczas warsztatów, zostały przekazane pacjentom Oddziału Dziecięcego ze Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. 🙂