Dzień Nowych Technologii

Dzień 21 marca ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Dniem Nowych Technologii w Edukacji.

Z tej okazji uczniowie klas czwartych sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego korzystania z nowoczesnych TI  rozwiązując quizy uaktywnione z tej okazji i tylko w tym dniu na platformie akademii NASK. Chętni czwartoklasiści mieli również okazję wydrukować dyplomy z tego wydarzenia.

Jedną z najbardziej wzbudzających zainteresowanie wśród młodych miłośników informatyki możliwością, jakie dają nowe technologie w edukacji, jest sterowanie robotem przy pomocy napisanego przez siebie programu.  Uczniowie klas czwartych oraz uczestnicy kółka programistycznego, z wielkim zainteresowaniem testowali możliwości robota typu mBot, pisząc swoje pierwsze skrypty w języku mBlock. Robot, którego nazwaliśmy pieszczotliwie mBotkiem, podbił serca przyszłych programistów, dzięki akcji „Robopaczka”, w której nasza szkoła wzięła udział.

Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

certyfikat – Kacper Telega

certyfikat – Przemek Rusinek