„Orzeł Biały – nasza duma”

Orzeł Biały – nasza duma”.

Podsumowanie etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

pt „Orzeł Biały – nasza duma”.

Organizatorami konkursu są:

• Kancelaria Senatu
  • Senator Pani Alicja Zając
  • Partnerami konkursu są kuratoria oświaty poszczególnych województw.
  • Organizacja konkursu na etapie szkolnym Ewa Moniak- Różańska we współpracy z Elżbietą Kalembą i Dorotą Kurecką-Wójcik.

1. Cele konkursu:
  • rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży,
  • popularyzacja wiedzy i świadomości o godle, jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego od zarania dziejów do czasów współczesnych,
  • propagowanie symbolu orła podczas wydarzeń patriotycznych,
  • motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych,
  • rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w zakresie technik sztuki plastycznej,
  • zaangażowanie nauczycieli, dzieci i młodzieży w propagowanie pozytywnego wzorca nowoczesnego patriotyzmu.

W konkursie udział wzięły klasy: 4abc, 5b, 5a, 6b, 7ab SP, 2ab, 3ab Gim.

Zgodnie z regulaminem, szkolna komisja konkursowa w składzie: Ewa Moniak-Różańska, Elżbieta Kalemba, Dorota Kurecka-Wójcik, wybrała trzy prace, które będą reprezentować szkołę na etapie ogólnopolskim. Ich autorami są: Antoni Humenny kl. 4b SP, Dominika Ryś kl. 7b SP, Daria Bąk kl.3b Gim.

Koordynator konkursu: Ewa Moniak-Różańska

PLAKAT KONKURSOWY