„ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

SZKOLNY KONKURS „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE” ROZSTRZYGNIĘTY!

„Trzódka piegży drży na wietrze, chrzęszczą w zbożu skrzydła chrząszczy, wrzeszczy w deszczu cietrzew w swetrze, drepcząc w kółko pośród gąszczy”te i inne trudne zdania wypowiadali uczestnicy II etapu II edycji konkursu szkolnego „Łamańce językowe” dla uczniów klas IV-V i VI-VII szkoły podstawowej.

Ocenie poddano nie tylko bezbłędne, wyraziste przeczytanie trudnych pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym zdań, ale również wygłoszenie z pamięci wybranego wierszyka  – „łamańca  językowego”. Laureaci I etapu nie mieli łatwego zadania, jednak wszyscy spisali się na medal. Wyrecytowali m. in. wiersze pt. ”Huczek”, „Straszydło”, „Rumak”, „Kleszcze”, „Wiersz, w którym syczy przez cały czas”.

I miejsce i tytuły Mistrzów „Łamańców Językowych” zdobyli:

w kategorii klas IV-V: Kacper Ptaszek (kl. 5b)

w kategorii klas VI-VII: Nikola Stępień (kl. 6a)

Tytuły Wicemistrzów „Łamańców Językowych” stały się udziałem:

w kategorii klas IV-V: Jakuba Stącla (kl. 5a)

w kategorii klas VI-VII: Weroniki Szczepańskiej (kl. 7a)

Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie klas IV: Mateusz Łuczyk (kl. 4c), Szymon Ślepecki (kl. 4a) i Weronika Bojda (kl. 4b).

Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam do wzięcia udziału w  III edycji konkursu za rok!

Organizator: E. Zakorczmenna