Konkurs Pięknego Czytania

VII edycja Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

W dniu 13 i 14.02.2018r. w naszej szkole przeprowadzono eliminacje do VII edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania,zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie, Polskie Radio Rzeszów oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej W Rzeszowie.

Do konkursu przystąpili uczniowie w trzech grupach wiekowych:

1. szkoła podstawowa: klasy I-III – 10 osób
  2. szkoła podstawowa: klasy IV-VII – 38 osób
  • gimnazjum: klasy I-III – 5 osób

W etapie szkolnym przyznano następujące miejsca w poszczególnych grupach wiekowych:

grupa I.

1. Wojciech Leśko III c
  2. Natalia Leja III b
  3. Natalia Ruman III d
  4. Wiktoria Józefczyk I c

grupa II.

1.Gabriela Ryś VII b

1. Julia Wierzbińska VII c
  2. Emilia Loryś V a
  3. Jakub Stącel V a

grupa III.

1. Monika Szajowska III b
  2. Oliwia Mikrut III
  3. Daria Bąk III b

Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do eliminacji szkolnych, dostali piątki z języka polskiego w ocenianiu cząstkowym.  Ponadto laureaci etapu szkolnego otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsce w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim.

Skład szkolnej komisji konkursowej w grupie klas I-III szkoły podstawowej: Małgorzata Lebioda, Alicja Witek, Teresa Trela, Anna Ryba.

Skład szkolnej komisji konkursowej w grupie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum: Ewa Moniak-Różańska, Danuta Rudnicka, Anna Trojan.

Organizatorki etapu szkolnego: Ewa Moniak-Różańska, Anna Trojan.