SPOTKANIE Z MUZYKIEM

26 stycznia uczniowie z kl. IIIbcd spotkali się z bardzo miłym gościem, panem Tadeuszem Nowakiem, z powołania strażakiem a z zamiłowania muzykiem. Jak mówi pan Tadeusz, muzyka jest dla niego sposobem na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Mimo, że nie posiada wykształcenia muzycznego, doskonale opanował grę na tak trudnych, a mało znanych instrumentach jakimi są cymbały ludowe, fletnia i okaryna. Swoje umiejętności ciągle doskonali, występując w kapelach ludowych. Pan Tadeusz zapoznał uczniów z historią, budową i sposobem gry na tych unikatowych instrumentach, a następnie zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności – wszystkie utwory wykonał z pamięci, bez pomocy nut. Później każdy uczeń miał okazję obejrzeć z bliska instrumenty, a nawet spróbować swoich sił w trudnej sztuce gry na nich. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci. Być może w ślady naszego gościa pójdzie jego wnuk, uczeń kl.IIId, Kuba Dick.