W Centrum Nauki i Zabawy

Dnia 3 stycznia 2018r. uczniowie klas I-III pod opieką nauczycielek  udali się do Centrum Nauki i Zabawy w Millenium Hall w Rzeszowie, aby obejrzeć wystawę edukacyjną ,,Eugeniusz‘’.

Wystawa przybliżyła uczniom  świata nauki i przyrody W  7 strefch tematycznych takich jak  Strefa Iluzji, Strefa Anatomii, Strefa Zmysłów, Strefa Fizyki czy Strefa Eko-Domu uczniowie mogli doświadczyć, jak często nasz mózg ulega złudzeniom optycznym, z czego składają się poszczególne narządy ciała człowieka, czy nasz słuch, wzrok, dotyk i węch działają niezawodnie. Uczniowie grali również w grę planszową  a także wcielili się w rolę poszukiwacza skarbów i poznali siłę magnetyzmu. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego i fajnego.

Wystawa edukacyjna Eugeniusz pozwoliła uczniom  poprzez zabawę poznawać tajniki nauki i poszerzyć  swoją wiedzę.