Pomagamy Karolkowi

8- 10 grudnia w Auchan w Krasnem  odbyła  się  ogólnopolska  akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. W tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan, które dedykowane są Karolkowi włączyli się WOLONTARIUSZE z naszej szkoły (uczniowie klas 7 SP i 2 Gimnazjum wraz z nauczycielami), którzy przez dwa dni rozdawali ulotki, balony i zbierali pieniądze do puszek na przebadanie dawców.

Swoimi działaniami wspierali apele mamy Karolka, które w ostatnich dniach można było zaobserwować w mediach.
Karolek ma zaledwie 9 lat i już musiał zmierzyć się z nowotworem, na początku białaczką limfoblastyczną, którą pokonał. Niestety, we wrześniu tego roku białaczka powróciła pod postacią ostrej białaczki szpikowej. Konieczne jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego, który jest  szukany!!!
Leczenie nowotworu to ciągła izolacja. Dzieciństwo spędza w szpitalnej sali z dala od szkolnego korytarza pełnego kolegów i zabawy.