„Moja ulubiona postać z bajki”

Podsumowanie bibliotecznego konkursu plastycznego.

Zasady konkursu:
Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I-III.
Pracę konkursową należało narysować kredkami pastelowymi tłustymi lub kredkami „Bambino” na kartce formatu A4 lub A3.
Na konkurs przedłożono łącznie 49 rysunków.
Celem konkursu było pobudzanie i rozwijanie nawyku czytania książek oraz rozwijanie wśród dzieci wyobraźni twórczej i kreatywnego myślenia inspirowanego czytanymi bajkami.

Komisja konkursowa wyróżniła prace następujących uczniów:
Seweryn Stęga I A
Wiktoria Świgoń I A
Amelia Chudzik I A
Julia Ryś II B
Dawid Majewski II B
Dawid Mioduszewski II B
Zuzanna Sito III C
Gabriela Kozak III D
Julia Cetnarska III C

Przy wyborze komisja wzięła pod uwagę kreatywne myślenie i ekspresję twórczą autorów prac, w tym: aranżację przestrzeni, kolorystykę oraz ogólne pojętą pomysłowość. W wybranych rysunkach doceniono oryginalność w interpretacji wybranej postaci bajkowej.
Na wystawie zaprezentowane zostały wszystkie zgłoszone rysunki. Są bardzo piękne i widać zaangażowanie uczniów i ich wykonanie. Niestety komisja zauważyła kilka prac niezgodnych z regulaminem konkursu, na których znajdują się elementy skopiowane z istniejących ilustracji. Doceniono jednak wkład pracy autorów tych rysunków i dlatego włączone są do ekspozycji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w powyższym konkursie i gratulujemy uczniom wyróżnionym.
Konkurs był elementem przeprowadzonych zajęć bibliotecznych.
Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.