Hokus-pokus, czary-mary

“Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”
30 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ w poszczególnych klasach odbywały się spotkania andrzejkowe. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło wróżb z kolorami, zawodami, ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, czy wróżenia za pomocą czarodziejskiego koła. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy uczniowie raczyli się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, wszyscy wrócili do domu w doskonałych humorach.