Mój ród, moje korzenie.

By czas nie zaćmił i w niepamięć obrócił  – takie motto przyświecało wystawie drzew genealogicznych wykonanych przez uczniów kl. IV b i IV c.

Była ona pokłosiem „zwykłego” zadania domowego z języka polskiego dla chętnych uczniów. Rodowody, będące efektem kilkutygodniowej pieczołowitej pracy całych rodzin, okazały się być tak pięknie, starannie  i dokładnie wykonane, że stały się inspiracją do przygotowania wystawy, cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, pracowników szkoły i rodziców obecnych na wywiadówce.

Dumni czwartoklasiści, wystawiający swoje prace, zostali nagrodzeni dyplomami, pamiątkowymi upominkami oraz ocenami celującymi z języka polskiego i plastyki.

Byłoby wspaniale, gdyby młodzi genealodzy kontynuowali tak pięknie rozpoczętą pracę, bo jak stwierdza W. Szymborska: Każdy początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.

Wystawę przygotowały panie: E. Moniak-Różańska i D. Rudnicka (z d. Suchodolska), która zaprezentowała drzewo genealogiczne swojej rodziny, sięgające połowy XVII wieku.