„Z pieśnią żołnierską … ”

Dnia 9 listopada o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości ze specjalnym udziałem Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie i pracownicy naszej szkoły, przybyli także zaproszeni goście: Wójt Gminy Krasne, radni Gminy Krasne wraz z przewodniczącym, sponsorzy, przyjaciele szkoły i mieszkańcy Krasnego. Montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Z pieśnią żołnierską przez dzieje Polski” uzupełniała prezentacja komputerowa. W programie zaprezentowano powstałe w XX wieku pieśni patriotyczne od „Roty” do „Jak długo w sercach naszych” w wykonaniu chóru szkolnego i Orkiestry Wojskowej, a uczennice prowadzące konferansjerkę przybliżyły widzom okoliczności ich powstania. Była to atrakcyjna lekcja patriotyzmu przygotowana pod kierunkiem pani J. Dziedzińskiej i pana M. Koziołkiewicza, do której scenografię wykonała p. E. Moniak-Różańska . Fotografie z uroczystości p. K.Bysiewicz.