“Laudate Deum”

21 października 2017 r. w hołdzie św. Janowi Pawłowi II jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II Sióstr Prezentek odbywał się Konkurs Laudate Deum. Gościło tam ponad 200 wykonawców i ich opiekunów z Rzeszowa i okolic, którzy pragnęli wziąć udział w XV edycji tego wydarzenia. Przez cały dzień rozbrzmiewały piosenki religijne wykonywane po polsku, angielsku, włosku, niemiecku, hiszpańsku, rosyjsku i po łacinie. Mimo dużej różnorodności wykonań prym wiódł hymn ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie. Jury miało do podjęcia bardzo trudne decyzje, aby wybrać te najlepsze wykonania w każdej z 6 kategorii.
Komisja w składzie:
– Siostra Dyrektor Krystyna Debowska – przewodnicząca Jury,
– Pan Tomasz Ślusarczyk – wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy,
– Ks. Andrzej Motyka – katecheta,
– Pani Beata Kucab – nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego,
– Pani Małgorzata Domka-Sołek – nauczyciel języka niemieckiego i hiszpańskiego
zdecydowała, że w kategorii piosenka obcojęzyczna (solista) wyróżnienie otrzymała uczennica kl. 6b Olga Krystka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krasnem.

Źródło i więcej informacji na www.prezentek.edu.pl