III Rzeszowski Zlot Owadów

III Rzeszowski Zlot Owadów – niezwykły piknik ekologiczny dla dzieci

W piątek w rzeszowskiej hali Podpromie spotkali się młodzi miłośnicy przyrody przebrani za owady.  Wśród nich nie brakowało również uczestników kółka biologicznego naszej  szkoły, którzy z zapałem brali udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów – Stowarzyszenie Ekoskop w Rzeszowie. Był konkurs na najciekawszy strój owada, ekoolimpiada, konkurs plastyczny „Mój przyjaciel – owad”. Można było odwiedzić stoisko obrońców drzew oraz różne  stoiska ekologiczne z ciekawymi  eksponatami przyrodniczymi. Nasi uczniowie wystąpili również na scenie ze skeczem „ Śmieci u Pawła i Gawła” . Tradycyjnie za minutę dwunasta odbył się happening pod hasłem “SOS dla Ziemi” na którym rozbrzmiewały setki budzików, dzwonków, gwizdków i trąbek.   Na Zlocie Owadów uwierzyliśmy w siłę bycia razem. Czekamy na kolejny happening.