Festiwal Nauki

Festiwal Nauki to największa impreza popularnonaukowa w regionie. Udało się nam zdobyć rezerwację i wziąć    udział w tym wydarzeniu z grupą 40 uczniów.

Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Festiwal Nauki organizowany jest wspólnie przez Pratt&Whitney Rzeszów oraz Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim,  G2A Arena oraz Polską Agencją Kosmiczną. Partnerem technologicznym wydarzenia jest firma ABB Polska. Festiwal Nauki został objęty Patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Liczne stoiska wystawowe w połączeniu z pokazami, wykładami i prezentacjami zgromadziły tłumy zwiedzających.

Każdy znalazł coś dla siebie – komputery, drony, roboty, doświadczenia chemiczne, planetarium … a także udostępniona część eksponatów muzeum techniki – nikt się nie nudził ! Bardzo dużym zainteresowaniem naszej grupy cieszyły się pokazy robotyki, które prowadzili zaprzyjaźnieni z naszą szkołą studenci Politechniki Rzeszowskiej.