25 lat Caritas

Caritas Diecezji Rzeszowskiej obchodzi w tym roku 25 lat działalności. W związku  z jubileuszem oraz trwającym rokiem św. Brata Alberta, 31 maja br.  w auli Instytutu Teologiczno – Pastoralnego w Rzeszowie miało miejsce spotkanie opiekunów i wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Z naszej szkoły na to spotkanie udał się ks. asystent Mariusz Romanowski wraz z dwoma uczniami Hubert Horski i Daniel Krzywonos – członkami SKC Krasne. Podczas spotkania zaprezentowano film ukazujący 25 lat działalności Caritas w naszej diecezji. Następnie wystąpiła siostra Teresa, albertynka z Krakowa, która przypomniała uczestnikom osobę, życie, drogę do świętości św. Brata Alberta, jego pracę wśród biednych i chorych. Spotkanie zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz propozycje działań na rzecz ludzi biednych i potrzebujących. Każda szkoła otrzymała w prezencie książkę pt. „Miłość i dobroć. 25 lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej”.