Projekty edukacyjne.

Projekty edukacyjne klas drugich gimnazjum.
26 maja 2017 r. uczniowie klas drugich zaprezentowali ciekawe projekty edukacyjne. Na pokaz zaproszona została cała społeczność gimnazjum oraz klasy szóste szkoły podstawowej.
Grupa uczennic z klasy II b przedstawiła interesującą prezentację multimedialną pod tytułem „Co można wyczarować ze szkła?”. Widzowie mogli się z niej dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat produkcji i wykorzystania szkła w wielu dziedzinach, między innymi takich jak: technika, architektura i sztuka. Wiadomości zostały uzyskane w czasie wycieczki do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W pracach tej grupy pomagała pani Ewa Moniak-Różańska.
Uczniowie z tej samej klasy, pod kierunkiem pani Danuty Rudnickiej, poprowadzili zgromadzonych widzów drogami twórczości Aleksandra Fredry w prezentacji multimedialnej pod tytułem „Śladami podkarpackich pisarzy-Aleksander Fredro”. Społeczność szkolna poznała wiele ciekawych szczegółów z życia pisarza. Obejrzała film, nakręcony podczas wycieczki do zamku w Odrzykoniu, którego historia zainspirowała Aleksandra Fredrę do napisania komedii „Zemsta”. Atrakcją było przedstawienie przez uczniów grupy projektowej fragmentu tego utworu. Całości występu dopełniały kostiumy z epoki.
„Co wiemy o zanieczyszczeniach wód”, to projekt przygotowany przez uczniów z klasy drugiej a i b. Ten istotny problem współczesnego świata przedstawili w postaci prezentacji multimedialnej. Zawarli w niej również zdjęciowe sprawozdanie z wycieczki do Oczyszczalni Ścieków w Rzeszowie. Przedstawili informacje na temat skomplikowanego procesu uzdatniania wody. Ponadto zbudowali minioczyszczalnię i zaprezentowali zasadę jej działania, co wzbudziło zainteresowanie zgromadzonych. Nad całością prac grupy czuwała pani Beata Gajos.

Zdjęcia wkrótce …