„Wśród bohaterów Astrid Lindgren”

Bohaterowie powieści Astrid Lindgren wciąż bawią najmłodszych czytelników. W ciekawy sposób przekonali się o tym uczniowie z oddziału 0b. Cykl rozpoczęło spotkanie dzieci w Publicznej Bibliotece w Krasnem. Pani Małgosia bibliotekarka przybliżyła dzieciom sylwetkę i twórczość szwedzkiej pisarki. Podczas spotkania, które odbyło się pod hasłem „Wśród bohaterów Astrid Lindgren”, młodzi czytelnicy z zaciekawieniem słuchali fragmentu książki „Dzieci z ulicy Awanturników” i oglądali jej powieści. Następnie na zajęciach dzieci słuchały fragmentów książek skandynawskiej autorki oraz oglądały fragmenty filmów. Spotkania zorganizowane były we współpracy z uczennicami klasy 3a. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace na konkurs pt. „Wśród bohaterów Astrid Lindgren”. Kończąc cykl imprez czytelniczych poświęconych literaturze Astrid Lindgren 31 marca pani Małgosia odwiedziła dzieci z oddziału 0b ze słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy.  Z pewnością dołączą do grona miłośników twórczości tej znanej pisarki.

„Wśród bohaterów Astrid Lindgren” – cykl spotkań popularyzujących czytelnictwo oraz konkurs.