W Muzeum Rodziny Ulmów

Klasa 6c oraz gimnazjaliści z klas 2a i b wybrali się na wycieczkę do Markowej w dniu 5 kwietnia. Uczniowie byli w Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów, gdzie z dużym zainteresowaniem słuchali przewodnika podczas zwiedzania w grupie, a następnie w skupieniu oglądali ekspozycję indywidualnie.

Młodzież miała też okazję zobaczyć Zagrodę – Muzeum wsi Markowa. Pani przewodniczka w ciekawy sposób opowiadała o eksponatach zgromadzonych w skansenie. Uczniowie zwiedzili między innymi zagrodę bogacza, kuźnię i spichlerz. Zobaczyli również wyposażenie wiejskich domów oraz używane dawniej narzędzia i maszyny rolnicze. Spacer po skansenie był świetną okazją do zrobienia ciekawych zdjęć.

Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

Wycieczka klas pierwszych miała miejsce kilka dni wcześniej –  28 marca. Oto kilka zdjęć z wycieczki.