Konkursy plastyczne

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Organizatorem konkursu jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Zadaniem konkursu jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą się zdarzyć w codziennym życiu. Uwrażliwienie na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Wojewódzki Konkurs na Plakat pod hasłem „Trzymaj formę aktywnie i zdrowo”.

Organizatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie.

Celem konkursu jest promowanie zasad zdrowego stylu życia. Zwiększenie świadomości dotyczącej zachowań prozdrowotnych, w tym wpływu aktywności fizycznej i prawidłowego żywienia na zmniejszenie ilości dzieci z nadmierną wagą ciała.

Wszelkich informacji związanych z powyższymi konkursami udziela nauczyciel plastyki. Dodatkowo, regulaminy wywieszone są na korytarzu obok biblioteki w budynku gimnazjum.