” Łamańce językowe”

SZKOLNY KONKURS „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE” ROZSTRZYGNIĘTY!

„W wysuszonych sczerniałych trzcinowych szuwarach sześcionogi szczwany trzmiel bezczelnie szeleścił w szczawiu, trzymając w szczękach strzęp szczypiorku i często trzepocąc skrzydłami” – te i inne trudne zdania wypowiadali uczestnicy II etapu I edycji konkursu „Łamańce językowe” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

Jury oceniało nie tylko bezbłędne, wyraziste przeczytanie trudnych pod względem artykulacyjnym i dykcyjnym zdań, ale również wygłoszenie z pamięci wybranego wierszyka  – „łamańca”  językowego. Laureaci I etapu nie mieli łatwego zadania, jednak wszyscy spisali się na medal. Wyrecytowali m. in. wiersze pt. ”Cztery jędze spod Swarzędza”, „Chrząszcz”, „Trznadle”, „Kleszcze”.

I miejsce i tytuł Mistrzyni „Łamańców Językowych” zdobyła Julia Wierzbińska (kl. VIc), zaś tytuł Wicemistrzyni „Łamańców Językowych” przypadł Aleksandrze Wiśniewskiej (kl.VIa).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do II edycji za rok!