“Kangur” I-III

W dniach 10-13 lutego 2017 r. uczniowie klas drugich i trzecich SP uczestniczyli w szkolnych eliminacjach do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny, który w Polsce co roku organizowny jest przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Głównym organizatorem w Europie jest francuskie Towarzystwo”Kangourou Sans Frontiers”. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

16 marca 2017r. drugo- i trzecioklasiści będą reprezentować naszą szkołę w dwóch kategoriach:

I Żaczek: Julia Wątorska (kl. 2a), Kordian Wiśniewski (kl.2a), Kajetan Furman (kl. 2b), Wojciech Leśko (kl. 2c), Adam Polowy (kl. 2d);

II Maluch: Dominika Gajewska (kl. 3a), Blanka Pochwat (kl.3b), Szymon Ślepecki (kl. 3b) oraz Maksymilian Nawojski (kl. 3c) i Kacper Telega (kl. 3c).