„Projektor”- warsztaty z robotyki

Uczniowie działający w szkolnym kole robotyki oraz  grupa osób z klas 4-6 zainteresowanych tematem robotyki i automatyki wzięli udział w zajęciach  realizowanych w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Podczas trzech kolejnych spotkań, w których bardzo uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli, studenci Politechniki Rzeszowskiej pani Kinga Łakomy oraz  panowie  Krzysztof Gotówko i  Łukasz Gotówko.

2 grudnia 2016 – uczniowie poznali ogólne wiadomości na temat rodzajów i zastosowania robotów. Mieli okazję przetestować przywiezione na zajęcia konstrukcje o różnych możliwościach.

7 grudnia 2016 – zajęcia praktyczne polegające na konstruowaniu robotów w grupach według określonych zasad, które miał spełniać budowany robot. Wszystkie konstrukcje zostały przetestowane przez uczestników. Bardzo wiele emocji wywołała rywalizacja zbudowanych robotów na torze przeszkód.

9 grudnia 2016 – zbudowane na poprzednich zajęciach roboty otrzymały do wykonania trudne zadanie samodzielnego pokonania wyznaczonej trasy. Uczniowie wyposażyli roboty w niezbędne czujniki i przygotowali program pozwalający na samodzielną pracę każdego z robotów. Wszystkie przygotowane  konstrukcje zdały test bardzo dobrze, co oczywiście sprawiło ich konstruktorom wiele radości.

Pani Dyrektor Magdalena Kluz-Międlar i uczniowie podczas ostatnich warsztatów podziękowali prowadzącym zajęcia wolontariuszom.

Liczymy na dalszą współpracę !