Projekt “LEPSZA SZKOŁA”

W roku szkolnym 2016/2017 nasze gimnazjum po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA, prowadzonego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Częścią tego projektu jest program „Sesje z plusem”, który służy rozwijaniu skutecznych metod nauczania i badaniu efektów kształcenia umiejętności matematycznych.

W tym roku w programie uczestniczą uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum. Szkolnymi koordynatorami projektu są pani Joanna Dziedzińska i pan Jan Olech. W ciągu roku szkolnego trzykrotnie sprawdzana jest wiedza gimnazjalistów, którzy, podobnie jak ich rówieśnicy w całej Polsce, będą rozwiązywać standaryzowane testy na początku roku oraz po pierwszym i po drugim semestrze. Uzyskane wyniki, zarówno indywidualne jak i średnie klasy i szkoły, można porównać z rezultatami osiągniętymi w województwie i całym kraju.

W ramach tego projektu w szkole ogłoszono konkurs matematyczny „Sesje z plusem”, którego wyniki po I sesji wyglądają następująco:

klasy I:

Adrian Chyłek kl.1b (19 pkt.)

Patrick Miśkowiec kl.1a (18 pkt.)

Katarzyna Maternia kl.1b (17 pkt.)
Mateusz  Müller kl.1a (17 pkt.)
Izabela Porada kl.1a (17 pkt.)

klasy II:

Karol Gunia kl.2a (17 pkt.)

Filip Horski kl.2b (16 pkt.)
Kacper Kunysz kl.2a (16 pkt.)

Wiktoria Chmiel kl.2a (14 pkt.)

klasy III:

Karolina Smela kl.3b (21 pkt.)

Monika Jakielaszek kl.3a (19 pkt.)

Kamil Kłeczek kl.3b (15 pkt.)
Magdalena Ruszel kl.3a (15 pkt.)