Sukces – FotoAktywność

Sukces ! Znaleźliśmy się wśród 25 nagrodzonych laureatów konkursu FotoAktywność! 

2016_10_03_01
Zdjęcia konkursowe wykonała Klaudia Migacz – uczennica gimnazjum. Za organizację wydarzeń sportowych uznanie należy się p. Teresie Szeteli, zaś opiekunem od strony informatycznej był p. K.Bysiewicz.


Konkurs towarzyszył obchodom Europejskiego Tygodnia Sportu. Europejski Tydzień Sportu odbył się w dniach 10-17 września. Koordynatorem w Polsce było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Inicjatywa współfinansowana była ze środków Komisji Europejskiej. Projekt miał za zadanie zaangażować, uświadamiać i inspirować mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu.
BeActive to hasło Europejskiego Tygodnia Sportu. Celem projektu jest odwrócenie niepokojących statystyk dotyczącej aktywności fizycznej mieszkańców Polski. W 2015 r. odsetek Polaków w wieku 15-69 lat spełniających kryteria WHO dot. aktywności fizycznej podejmowanej w czasie wolnym wyniósł 15,5%. Wyniki pokazują również, że prawie połowa Polaków (48%) w wieku powyżej 15 lat w ciągu siedmiu dni poprzedzających badanie nie zadeklarowała żadnego spaceru, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i transportowych (do pracy, sklepu itp.). Brak ruchu wywołuje negatywne skutki dla zdrowia, zwiększa ryzyko występowania chorób serca, cukrzycy, chorób nowotworowych oraz sprzyja nadwadze i otyłości.