Sprzątanie Świata

Nasza szkoła uczestniczyła po raz kolejny w akcji Sprzątania Świata

Uczniowie włożyli dużo starań w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2016” pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”.
Najpierw została przeprowadzona kampania plakatowa. Zostały rozwieszone w szkole i na terenie Krasnego plakaty otrzymane od Fundacji „ Nasza Ziemia” oraz samodzielnie wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Następnie dzieci uczęszczające na kółko przyrodnicze wraz z panią Jolantą Ciupak posprzątały teren wokół szkoły. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, otrzymali rękawiczki oraz worki foliowe i mieli za zadanie zbierać różne rodzaje odpadów. Chociaż pogoda nie sprzyjała, bo było dość chłodno nikomu nie brakowało zapału do pracy. Rezultatem przedsięwzięcia było zebranie 8 worków z odpadami. Sprawne zorganizowanie akcji było możliwe dzięki współpracy szkoły z Urzędem Gminy, który przygotował  nam worki.

2016_09_16_02

2016_09_16

Na koniec wszyscy uczestnicy uwiecznili akcję pamiątkowym zdjęciem.

2016_09_16_03
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie na rzecz naszej planety.