BeActive

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Europejski Tydzień Sportu 2016 – BeActive. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem BeActive (bądź aktywny) miała  zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.  Realizowana była  przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

WYCIECZKA  NAD  ZALEW  RZESZOWSKI

Nasz wkład w akcję polegał na zorganizowaniu i odbyciu wycieczki nad Zalew Rzeszowski (10.09 2016)

2016_09_2016

Podczas imprezy uczniowie naszej szkoły korzystali ze wszystkich atrakcji, jakie były zaplanowane. Podzieleni na grupy pływali na kajakach, skakali na trampolinie i próbowali sił na ściance wspinaczkowej. Wszyscy chętnie bawili się również na świetnie zorganizowanym i wyposażonym placu zabaw. Mamy nadzieję, że nowopoznane dyscypliny sportu i rekreacji takie jak kajakarstwo   i wspinaczka będą początkiem rozwoju naszych zainteresowań i pasji. Impreza zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasy.

RAJD PIESZY POGÓRZEM STRZYŻOWSKIM
  1. 09. 2016 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzali sobotni czas na rajdzie pieszym. Mieliśmy okazję poznać walory przyrodniczo-turystyczne Pogórza Strzyżowskiego.

2016_09_25_09

Pierwszym punktem programu był pobyt w Parku Wodnym w Strzyżowie, gdzie korzystaliśmy z różnych atrakcji wodnych (jacuzzie, rwąca rzeka,  wodny  tor przeszkód). Po wyjściu z basenu byliśmy uczestnikami szkolenia pierwszej pomocy, prowadzonego przez firmę Passio z Rzeszowa.  Następnie „zdobyliśmy” górę Chełm. Ostatnim punktem programu było  zwiedzanie schronu kolejowego w Stępinie, który jest najdłuższym tego typu obiektem  na świecie.  Impreza zakończyła się grami i zabawami na świeżym powietrzu oraz ogniskiem z pieczeniem kiełbasy.